خوش آمدید — امروز چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶
مشاهده خبر

موانع پروازی فرودگاه رامسر؛ گرهی که به‌دست دولت باز می‌شود

تاریخ ارسال: سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵
کد: 1006929
بازدید: 523

موانع پروازی فرودگاه رامسر؛ گرهی که به‌دست دولت باز می‌شود

باند جدید فرودگاه رامسر در میان موانع پروازی و اراضی شخصی محصور شده است. به گفته عضو هیات مدیره و معاون عملیات فرودگاهی، در شرایط فعلی امکان برقراری پروازهای ایمن و استاندارد در باند جدید فرودگاه رامسر وجود ندارد و این مشکل تنها به دست دولت و استانداری مازندران برطرف می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از تین‌نیوز غلامحسین باقریان درباره بهره‌برداری از باند جدید فرودگاه رامسر توضیح داد: طول باند قابل استفاده این فرودگاه به دلیل وجود موانع پروازی در ابتدا و انتهای آن به کمتر از ۱۰۴۰ متر رسیده است و بر اساس استانداردها این باند غیر ایمن است. در حقیقت از یک سو خانه‌های مسکونی و از سوی دیگر مجتمع تفریحی در ابتدا و انتهای این باند قرار گرفته است.

 

وی ادامه داد: بیش از یکصد میلیارد تومان اعتبار بابت ساخت این باند صرف شده است که با توجه به شرایط فعلی این باند قابل بهره‌برداری نیست.

 

عضو هیات مدیره و معاون عملیات فرودگاهی با بیان اینکه شرکت فرودگاه‌ها توانایی مالی تملک اراضی اطراف این فرودگاه را ندارد و نیاز است تا دولت و استانداری بودجه آن را تهیه کنند، گفت: ساخت باند این فرودگاه از مصوبات سفرهای استانی و به درخواست دولت وقت انجام شده است. بنابراین تملک اراضی هم باید توسط دولت صورت گیرد.

 

گفتنی است؛ باند جدید فرودگاه رامسر به عنوان نخستین باند تمام بتنی کشور ۲۷۰۰ متر طول و ۶۰ متر عرض دارد و در حال حاضر خط‌کشی آن صورت گرفته اما به دلیل وجود موانع پروازی در ابتدا  و انتهای باند تنها ۱۰۴۰ متر آن قابل استفاده خواهد بود.

 

یادآور می‌شود؛ در حال حاضر باند قدیم فرودگاه رامسر هفتگی ۱۸ پرواز را میزبانی می‌کن

‏فارسی‏English‏العربية‏Deutsch